„ MAM TALENT” 2024r

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

„ MAM TALENT” 2024r.

w Szkole Podstawowej nr 34

ORGANIZATOR: nauczyciele wychowania fizycznego:

Małgorzata Brożek,  Jarosław Ziętek

przy współpracy Samorządu Uczniowskiego

CELE KONKURSU:

• popularyzowanie działań artystycznych
  • rozwijanie kreatywności młodzieży
  • promowanie młodych talentów
  • rozwijanie zainteresowań uczniów
  • promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu

UCZESTNICY KONKURSU:

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 34 , którzy chcą zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent.

Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń lub grupa uczniów (do 4 osób). Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych :kl. I-III oraz kl. IV-VIII .

TERMIN KONKURSU:  13 i 14 maja 2024r. (termin może ulec zmianie)

FORMA KONKURSU:

Krótka prezentacja:

• śpiew
  • taniec
  • pokaz umiejętności gry aktorskiej
  • prezentacja treści kabaretowych
  • małe formy teatralne
  • gra na dowolnym instrumencie
  • recytacja
  • zdolności manualne (np. origami) lub plastyczne

Wszelkie akcesoria, instrumenty potrzebne do występu  zapewnia sobie występujący.

INFORMACJE OGÓLNE:

• Prezentacja nie może być dłuższa niż 5 minut .
  • W przypadku utworu muzycznego prezentacja dotyczy jednej piosenki lub utworu. Wykonawca może wystąpić z własnym akompaniamentem lub podkładem muzycznym (na nośniku opatrzonym imieniem i nazwiskiem wykonawcy oraz tytułem-wykonawca dostarcza go najpóżniej na dzień przed występem).
  • W przypadku talentu plastycznego (lub innego manualnego) uczeń wykonuje pracę plastyczną w czasie trwania imprezy (ok. 45 min.). Uczeń ma zapewniony „kącik do pracy”, przynosi jednak własne przybory.
  • Uczniowie prezentują swoje umiejętności według przyznanych wcześniej kolejnych numerów.
  • Talenty uczestników oceniać będzie jury złożone z wybranych nauczycieli i przedstawicieli uczniów samorządu szkolnego.
  • Jury przyznaje punkty za każdy występ w skali 1 do 6 wg kryteriów: przygotowanie stroju, rekwizytów i innych, Teika wykonania, oprawa muzyczna, staranność wykonania pracy plastycznej, ogólny wyraz artystyczny.
  • Trójkę finalistów w kategorii klas I-III i IV-VIII wyłania jury podczas narady, po zakończeniu występów. O wyniku decyduje suma punktów. Ostateczną decyzję podejmuje jury. Osoby nagrodzone otrzymają dyplomy i nagrody . Pozostali finaliści otrzymają dyplomy uczestnictwa. Finaliści wystąpią przez szeroką publicznością -Piknik Szkolny 2024.
  • Chętni zgłaszają się do nauczycieli M. Brożek lub J. Ziętka do końca kwietnia z kartą zgłoszenia podpisaną przez rodzica/prawnego opiekuna(załącznik nr 1)

Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie!