Harmonogram pracy Biblioteki szkolnej na rok szkolny 2023/2024

Poniedziałek Wtorek  Środa Czwartek Piątek
7:30-16:00 7:30-16:00 7:30-16:00 7:30-16:00 7:30-15:00

Priorytetowym zadaniem biblioteki szkolnej jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb kulturalnych i informacyjnych społeczności szkolnej oraz promocja książki i czytelnictwa. Działając w tym zakresie nauczyciele bibliotekarze opracowali i wdrażają innowacje pedagogiczne: "Biblioteczny chillout, czyli kreatywne przerwy w bibliotece", "Kurtynka w górę, czyli przedszkolaki odkrywają teatr". Realizują ogólnopolskie akcje i projekty edukacyjne: Przerwa na czytanie, Zmysłoczułe szkoły, Ludzie listy piszą, Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, Ogólnopolski Dzień Biblioterapii, Mała kiążka-wielki człowiek, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Cała Polska Czyta Dzieciom, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Pasowanie Pierwszoklasistów na Czytelników, Bookcrossing. Organizują konkursy szkolne: „Kartka dla bilioteki”, "Najciekawsze przebranie za bohatera literackiego", popularyzują udział w konkursach o szerszym zasięgu , takich jak "Wielka Liga Czytelników". Nasza biblioteka to szczególne miejsce dla każdego ucznia. Wypożyczalnia, czytelnia, strefa malucha z wolnym dostępem do półek, umożliwiają wszystkim odwiedzającym bliski kontakt z książkami. Serdecznie zapraszamy!
Osoby do kontaktu:
mtrzebinska@zs4.dg.pl, jwrobel@zs4.dg.pl