Europejski Dzień Języków Obcych

26 września 2023 r. w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Jego celem było  świętowanie różnorodności językowej, promowanie uczenia się języków obcych oraz pogłębianie  wiedzy na temat krajów europejskich. Podejmując decyzję o włączeniu się w obchody tego święta podjęłyśmy się organizacji działań, które będą miały na celu uwrażliwienie uczniów naszej szkoły na ważną rolę znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym świecie, a tym samym zachęcą ich do nauki języków różnych narodów. Po wejściu Polski w struktury Unii Europejskiej staje się to tym bardziej ważne. Już Johann Wolfgang von Goethe był tego świadom, bo uważał, że – „Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem”.

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych składały się z dwóch etapów: konkursu na plakat promujący dane państwo, w którym zwycięzcami zostali: I miejsce -klasa 5B, II miejsce- klasa 4B, III miejsce- klasa 5A oraz quizu wiedzy na temat państw europejskim, którego zwycięzcy to: I miejsce klasa 6B, II miejsce- klasa 6A, III miejsce klasa 4B.