Europejski Dzień Sportu Szkolnego

W dniu 29 września odbył się Europejski Dzień Sportu Szkolnego, poprzedzony udziałem naszych uczniów w IX edycja Europejskiego Tygodnia  Sportu (23- 30 września 2023r. )

Celem Europejskiego Tygodnia Sportu oraz Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego jest promowanie aktywności fizycznej dla wszystkich, niezależnie od wieku, pochodzenia społecznego czy poziomu sprawności. Musimy być aktywni regularnie - w pomieszczeniach i na zewnątrz - przez cały rok, aby poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne oraz wspierać integrację społeczną.    Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić wszystkich do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok!    W naszej szkole odbyły się:

1. Sprawdź swoje możliwości” –wewnątrzszkolne zawody lekkoatletyczne dla klas VII-VIII.
  1. „Minilekcja z zumbą i hip-hopem”. Spotkanie z instruktorem tańca z klubu „Active Dance” w Dąbrowie Górniczej.
  1. „Przerwa z tenisem stołowym”

na przerwie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego uczniowie mogą zagrać w tenisa stołowego na  holu głównym. Klasy IV-VIII. Praca w parach: starsi uczą młodszych podstawowych elementów tenisa stołowego.

1. Zawody sportowe w biegu na 600 m. dla klas IV-VI w kategorii dziewcząt i chłopców.
  1. Raj pieszy wokół Pogorii III dla klas VII a, b (podczas, którego przeprowadzone będą zabawy w parach „Naucz mnie…).
  1. Ćwicz ze swoim nauczycielem” podczas lekcji klasy wykonują ćwiczenia śródlekcyjne zgodnie z instrukcją nauczyciela. Klasy I-VIII.
  1. „Król footballu”- konkurencje sprawnościowe z piłką nożna dla klas IV-VIII.
  1. Piramida żywienia na kolorowo”-klasy 1-3 -wykonanie piramidy żywienia zgodnie z założeniami planu daltonskiego - praca w zespołach,  samodzielne wyszukiwanie informacji i budowanie piramidy z obrazków zgodnie z instrukcją słowną.
  1. Krzyżówka sportowa” do rozwiązania w parach daltońskich w klasach I-III.
  1. Muzyczna lekcja z Zumbą klasy I-III.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału, a wygranym sukcesu.