SZKOLNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT KLAS 6-8 - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 34 - ROK SZKOLNY 2023/2024

Wracamy powoli do organizacji turniejów szkolnych na dużej sali gimnastycznej, wcześniej nie było to możliwe z powodu remontu. „Halowy turniej piłki nożnej” dla chłopców i dziewcząt starszych odbył się w pierwszym tygodniu kwietnia, obejmując klasy 6–8. Zawody zorganizowali mgr Dariusz Kita i mgr Przemysław Wołczyk. W turnieju wystartowało 5 reprezentacji klas, składających się głównie z chłopców, ale było też kilka dziewczyn. Drużyny były 6 osobowe z 1 rezerwowym, a mecze trwały po 10 minut. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, czyli każda drużyna rozegrała cztery mecze. Kolejność miejsc wyznaczała  ilość zebranych punktów wg punktacji: wygrana 3 punkty, remis 1 punkt.

Oto wyniki rywalizacji:

I miejsce – 8A

II miejsce – 6A

III miejsce – 6B

IV miejsce – 7B

V miejsce – 7A

Każdy uczestnik otrzymał punkty dodatnie za udział w zawodach oraz dodatkową ocenę za aktywność z wychowania fizycznego. Zawody były „zacięte”, ale przebiegały zgodnie z zasadą „fair play”. Jak widać po wynikach „starszy nie oznacza, że posiada lepsze umiejętności”, klasy 6 przewyższyły w tej dyscyplinie klasy 7. Podsumowując, wracamy do organizacji turniejów i  sportowej rywalizacji pomiędzy klasami, następny turniej już niedługo, tym razem piłka siatkowa.