PROJEKT „PIERWSZA POMOC” - SZKOŁA PODSTAWOWA 2023/2024

W projekcie wzięła udział młodzież z klas 7-8 szkoły podstawowej Lena P., Mikołaj D, Iwo M. (kl. 8A), Katarzyna N., Julia R. (kl. 7A), Kinga Sz., Aleksandra Wi., Aleksandra Wo., Alyona Z. (kl. 7B), oraz mgr Jarosław Ziętek który przygotował młodzież i prowadził projekt. Celem projektu było nauczenie i przygotowanie wybranego zespołu młodzieży do przeprowadzenia szkolenia dla wybranych grup szkolnych i przedszkolnych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej (resuscytacja na fantomach oraz układnie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej). Spotkania instruktażowe i zajęcia ćwiczebne odbywały się od lutego do kwietnia 2024, a projekt został sfinalizowany 22.05.24 wykonaniem przez młodzież kl. 7-8 przeszkolenia wszystkich grup przedszkolnych oraz klas 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 3A i 3B. Projekt spotkał się ze wspaniałym odbiorem przez dzieci, które mogły nie tylko pozyskać wiedzę n.t. pierwszej pomocy, ale przede wszystkim poćwiczyć to w praktyce. Zespół młodzieży który przeprowadził projekt, będąc przez chwilę w roli nauczycieli, był bardzo zadowolony i spełniony po przeprowadzeniu projektu, który wywarł na nich niezapomniane wrażenia.
Oto kilka migawek z przeprowadzonego szkolenia…