Projekt comenius - wizyta partnerska w niemczech

W dniach 30.01 - 5.02.2012r. odbyła się wizyta partnerska w Buende (Niemcy), w której wzięli udział uczniowie Bartosz Solipiwko i Radosław Kucharz oraz nauczyciele: Aldona Sroka, Anna Ryś i Aleksandra Raczak. Tematem przewodnim spotkania była ewaluacja w nauczaniu. Nasza szkoła partnerska- Berufskolleg w Buende jest instytucją niezwykle nowoczesną, wykorzystującą innowacyjną metodę nauczania, kładącą nacisk na pracę indywidualną ucznia. W ogóle nie przypomina ona szkoły polskiej! 
Podczas tygodniowego pobytu w Niemczech zwiedzaliśmy między innymi siedzibę znanej firmy dr Oetker, muzeum sztuki nowoczesnej Marta Herford, a także uczestniczyliśmy w dwudniowej wycieczce do Berlina. Siedziba Bundestagu, Brama Brandenburska, dworzec ZOO oraz pozostałości Muru Berlińskiego to tylko niektóre zabytki, które udało nam się zwiedzić. Stolica Niemiec zachwyciła nas swoją nowoczesnością, a także świetnie rozbudowaną siecią komunikacyjną. 
Podczas wizyty komunikowaliśmy się w j. angielskim, niemieckim, a także polskim, gdyż spotkaliśmy wielu Polaków w okolicach Buende. Wizytę uważamy za udaną!