II Dąbrowskie Forum Samorządów Uczniowskich

W środę 31.05.2023r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z naszego Zespołu uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Młodzieżową Radę Miasta w Pałacu Kultury Zagłębia.

Na forum składały się cztery panele tematyczne:

1. Młodzi w mieście”, dyskusja o możliwościach, sposobach działania i aktywności społecznej dla wszystkich zainteresowanych pracą w samorządzie.

2. Jak organizować sobie czas”, warsztaty o zarządzaniu sobą, planowaniu, ustalaniu priorytetów i celów.

3. Zmieniamy Dąbrowę Górniczą”, ocena nowych inwestycji, w zakresie infrastruktury i komunikacji, propozycje kolejnych rozwiązań z udziałem młodych społeczników.

4. Głowa w akcji”, warsztaty z zakresu psychologi pozytywnej, definiowanie poczucia szczęścia, budowanie pewności siebie (polecamy prezentację: Głowa pełna akcji - jak obudzić motywację i pozytywne myślenie.pdf )

Wydarzenie służyło integracji samorządów uczniowskich z różnych szkół, ale też dostarczyło uczestnikom nowych doświadczeń, oraz inspiracji i pomysłów na przyszłość.